Aktuality

Jarní úklid. Jako každoročně

Po zimě se v příkopech u silnic vedoucích z Kačerova objeví odpadky, které tu zanechali nepořádní návštěvníci. Tedy předpokládáme, že chalupáři a chataři své odpadky po příkopech neodhazují, ale řádně je odklidí do kontejnerů (vždyť za to platí),  nebo si je odvezou do domovského sídla. Poděkujme ochotným dobrovolníkům, kteří nepořádek uklízejí nejen na jaře, ale i po celý rok.  

Jarní úklid (pav)
Jarní úklid (pav)
Odvoz nepořádku (pav)
Odvoz nepořádku (pav)


Vichřice vyvrátila smrky v Kačerově

Vichřice, která se přehnala Orlickými horami o víkendu 17. a 18. března 2018, vyvrátila také v Kačerově několik smrků u rekreačních chat a chalup, a polámala stromy v lese směrem na Šajtavu. Spadlé smrky poškodily také objekty skanzenu v Uhřínově. Viz Fotogalerie.

Zdobnice žádá o dotaci na opravu kapličky Panny Marie

Starosta Zdobnice Petr Novotný v nejbližší době podepíše smlouvu na vypracování projektu Udržovací práce na kapli Panny Marie v Kačerově s chrudimskou firmou Projekce CZ. Zastupitelstvo obce to schválilo na zasedání 23. 2. 2018. Současně požádá o dotaci na tento záměr v rámci dotačního titulu na obnovu drobných sakrálních památek. Kaplička Panny Marie je z roku 1858 a stojí uprostřed osady u silnice v blízkosti památníku obětem 1. světové války. 

Plán zimní údržby

Obec Zdobnice bude v zimě 2017/2018 v Kačerově udržovat sjízdnou cestu od Piety ke Křížku a dále uklízet sníh v prostoru kolem kontejnerů na odpad. O přístupové cesty do Kačerova, tedy silnice II. a  III. třídy se stará společnost Údržba silnic Královéhradeckého kraje.

Omezení zákazu prodeje obecních cest

Zastupitelstvo obce Zdobnice na svém zasedání 23. října 2017 navrhlo změnit úplný zákaz prodeje obecních cest, a rozhodlo, že každý požadavek se bude posuzovat individuálně. Tyto změny zapracuje obec do vyhlášky o prodeji pozemků. Podmínkou eventuálního prodeje bude zachování průjezdních profilů a další okolnosti, například, že cesta končí na pozemku žadatele a nebrání přístupu ostatním majitelům okolních pozemků.